USD 9,26
EUR 10,75
ALTIN 526,39
BIST100 1.410
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Bakasetas: ‘Trabzon’da insanlar çabuk sinirleniyor'

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Anastasios Bakasetas, bordo mavili ekibin resmi dergisine röportaj verdi. Trabzon'daki yaşamına dair ipuçları veren Bakasetas, "Kendimi Trabzon şehrinden biri gibi hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Bakasetas: ‘Trabzon’da insanlar çabuk sinirleniyor'
14 Ekim 2021 | 14:27
Son Güncelleme:

Trabzonspor’un Yunan orta saha oyuncusu Anastasios Bakasetas, bordo mavili ekibin dergisine verdiği röportajda yerel halka dair gözlemlerini ve kulüple ilgili düşüncelerini paylaştı. Trabzonspor’a transfer olma sürecini ve nedenlerini açıklayan Bakasetas, Trabzon halkının bazen fazla sinirli olabileceğini söylerken “Bazı zamanlarda belki gereğinden fazla tepkiler verebiliyorlar. Ben de böyle biriyim aslında o yüzden hiç yabancılık çekmiyorum” şeklinde konuştu. Bakasetas’ın açıklamalarından satır başları:

“TRANSFERİM KOLAY OLMADI”

“Transfer sürecinde aslında her şeyin çok çabuk geliştiğini ifade etmeliyim. Bu süreç için aslında Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür etmem gerekir. Çünkü hem çok hızlı davrandı hem de seçtiği yol gerçekten çok profesyonel bir yoldu. Kolay bir transfer olmadığının da farkındayım. Günümüzde pandeminin getirdiği ekonomik zorluklar sonrasında kulüplerin önemli bonservis bedelleri ödeyerek oyuncular alması çok kolay değil. Bunlar kulüpleri zorlayan durumlar. Bunu da içine kattığınızda ve birçok açıdan değerlendirdiğinizde gerçekten zor bir transferdi. Ama bu zor transfer hem çok hızlı gelişti hem de çok profesyonel bir açıdan gelişti. Ben de tabii ki gelmeden önce Trabzonspor gibi bir kulüpte olmanın mutluluğunu yaşadım. Ancak bahsettiğim gibi bu süreç benim içinde hızlı bir gelişti ve benim adıma çok mutlu edici bir sonuç oldu.”

“DUYDUĞUM NEGATİF ŞEYLER DE VARDI”

“Trabzonspor ile sözleşme imzalamadan önce aslında birçok kişiyle ve oyuncuyla konuşma fırsatı bulmuştum. Doğrusunu söylemek gerekirse pozitif şeyler de çok duydum ama duyduğum negatif şeyler de vardı. Bu negatif şeylerin başında aslında biraz hava durumu geliyordu (gülüyor). Çünkü Yunanistan’da ve Alanya’da oynadığım süreçlerde neredeyse yılın tamamını hep güneşliydi. Buraya gelmeden önce bazı arkadaşlarım hava durumunun belki biraz sorun yaratabileceğini söylemişlerdi. Ancak bunun yanı sıra çok fazla sayıda pozitif şey duydum takım hakkında. Taraftarların ne kadar takımı sevdiğinden bahsettiler. Ne kadar takıma yakın olduklarından bahsettiler ve büyük takım duygusunu ilk günden itibaren, ilk maçtan itibaren yaşayacağımı söylediler. Ama tabii ki bahsettiğim gibi pozitif şeylerin negatif şeylerden çok daha fazla olduğu bir süreçti.”