USD 20,70
EUR 22,17
ALTIN 1.300,63
BIST100 4.951
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Babaoğlu: Başınız her sıkıştığınızda biz buradayız

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Hendek Gençlik Merkezi (HGM)’de düzenlenen eğlence ve yemek programında engelli bireyler ve aileleriyle bir araya geldi. Programa katılan davetliler Karadenizli Yerel Sanatçıların şarkılarına eşlik edip oyunlar oynayarak eğlenceyi doyasıya yaşadılar.

Babaoğlu: Başınız her sıkıştığınızda biz buradayız - Sayfa 1

Hendek Belediyesi tarafından 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Hendek Gençlik Merkezi (HGM)’de eğlence ve yemek programı düzenlendi.

Babaoğlu: Başınız her sıkıştığınızda biz buradayız - Sayfa 2

Düzenlenen programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP Sakarya Milletvekili Adayı Yaşar Aygüneş, MHP Hendek KAÇEP Komisyon Başkanı Zübeyde Gürbüz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye daire müdürleri, engelliler ve aileleri katıldı. Başkan Babaoğlu ve protokol engelli bireyler ve aileleriyle yakından ilgilenip masaları tek tek dolaşarak hoş geldiniz diyerek günün anısına fotoğraf çekildi.

Babaoğlu: Başınız her sıkıştığınızda biz buradayız - Sayfa 3

Programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, engelliler haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “Hendek Belediyesi olarak yılın sadece bir günü değil her günü sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Siz değerli engelli kardeşlerimizin ihtiyaç ve taleplerini dinleyip yaşadığınız zorlukları anlayıp elimizden geldiğince sizlerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediye olarak, sizlerin yaşamını kolaylaştırmak için şimdiye kadar engelli kardeşlerimize 1060 Engelli Nakli, 26 adet akülü araç, 167 tekerlekli sandalye, 121 yürüteç ve oksijen tüpü desteği sağladık. Derneklerimizle birlikte sosyal, kültürel ve sportif pek çok faaliyet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Ayrıca engelli bireylerimize yönelik istihdam fırsatları yaratma çabalarımızı da sürdürüyoruz. İşverenlerle işbirliği yaparak, engelli bireylerin yeteneklerini değerlendirmelerine ve istihdam edilmelerine olanak sağlıyoruz. Her zaman yanınızda, yakınınızda, başınız her sıkıştığınızda biz buradayız. Hepinize sağlık dolu güzel bir yaşam diliyorum ”dedi.

Babaoğlu: Başınız her sıkıştığınızda biz buradayız - Sayfa 4

Yenilen yemeğin ardından Başkan Babaoğlu engelli bireyler ve çocuklarla çalınan müzikler eşliğinde dans edip oyun oynadı. Keyifli akşam geçiren davetliler program sonunda Başkan Babaoğlu’na etkinlik adına teşekkür etti.