USD 33,03
EUR 36,01
ALTIN 2.579,44
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Atabek ve Alemdar gençlerle bir araya geldi

Sakarya Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Serdivan Gençlik Meclisi’nin düzenlediği buluşmada üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

Atabek ve Alemdar gençlerle bir araya geldi - Sayfa 1

Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı ve AK Parti Serdivan Gençlik Kolları Başkanı Sinan Düman’ın da katıldığı programda gençlerin sorularını yanıtlayan Atabek: “Şehrimiz için çalışmak ve üretenin yanında olmak istiyoruz, bununla da yetinmeyip daha büyük projeler, daha mega işler için de kafa yormak istiyoruz. Çünkü yaşadığımız kent gerçekten bu bölgenin parlayan yıldızı, biz belki kendi gücümüzün, imkanımızın ve insanımızın kalitemizin farkında değiliz ama dışardaki insanlar bunun farkında. Dışarı ile temas ettiğimizde gençliğimizi, girişimcilerimizi her zaman bize anlatıyorlar. Bizde bu imkânlarımızı en güzel bir biçimde kullanmanın yollarını arayacağız." ifadelerini kullandı.

Atabek ve Alemdar gençlerle bir araya geldi - Sayfa 2

"Memleketin hak ettiği hizmeti alması için çalışacağız" 

"Elbette işin Ankara, yasama ve üyesi olduğum Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nun çalışmalarının boyutu üzerimizde birer sorumluluk. Bunları yerine getirme konusunda bir zafiyet yaşamayacağız. Sıklıkla dile getirdiğimiz şu; biz Meclis memuru değiliz. Biz devletin vekili değiliz. Adımız üstünde 'Milletin Vekili' yani halkın vekiliyiz ve böyle davranmak zorundayız. Usulünce milletin, memleketin hak ettiği hizmete ulaşması için üzerimize düşen fonksiyonu icra etmek istiyoruz." dedi. 

Zamanın iş yapma zamanı olduğunu söyleyen Atabek şöyle devam etti: "Seçim öncesi çok konuştuk. Çok vaatte bulunduk. Hemen hepiniz bizi bir biçimde dinlediniz, duydunuz, ona göre tercihlerinizi kullandınız. Neticede Sakarya’nın sekiz milletvekili var. Bunlardan biri benim. Hizmet eden veya hizmet ettirebilen pozisyonda kendimizi görüyor ve hissediyoruz. Bu fonksiyonumuzu da sonuna kadar icra etmek istiyoruz. Neticede önemli olan milletin, memleketin hizmet alması. Huzurlu ve refah içinde bir hayat sürmesi."

Atabek ve Alemdar gençlerle bir araya geldi - Sayfa 3

"Gençler geleceğe yön verecek güce sahiptir"

Konuşmasında danışarak, fikir alarak yol alabileceklerine dikkat çeken Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Genç demek yenilik demek. Genç demek soru, sorgulamak demek. Genç demek muhakeme etmek demek. O halde yaşımız geçse de gençliğimizi kaybetmememiz gerekir. Sorgulamaktan da sorgulanmaktan da sorulara muhatap olmaktan da olgunların vazgeçmemesi lazım. Gençlere ne kadar güvenirsek ne kadar sorumluluk verirsek emin olun o kadar hızlı ilerleriz, daha çabuk bazı sorunları aşarız." şeklinde konuştu. 

Gençleri Ankara’ya davet edip kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Milletvekili Atabek’in bu teklifinin ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, TBMM ziyareti için gençleri Ankara’ya bizzat göndereceğinin sözünü verdi. Programın ardından hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler tüm sorulara samimiyetle cevapladıkları için Atabek ve Alemdar’a teşekkürlerini iletti.