USD 15,60
EUR 16,32
ALTIN 914,98
BIST100 2.391
İHBAR hattı 0552 642 79 79

AŞIK OLMAYAN BU SEVDAYI ANLAYAMAZ…

İbrahim Bulut

İbrahim Bulut

01 Mayıs 2022 | 20:37

...Ya da ikinci başlık olarak: “KALBİMDEKİ YERİN KALBİMDEN BÜYÜK…”

Tek başlıkla içimdekileri anlatamayacağım çok belli… “Yıllardır acımı içime attım içim bana acır diye…” Şimdi içimdekini serbest bırakma zamanı, dile kolay 11 yıl bekledik, tam 11 yıl!

Aman durun girişe bakıp çakma bir “Vadideki Zambak” veya “Günlerin Köpüğü” gibi Honoré de Balzac ve Boris Vian tadında olağanüstü bir aşk romanı denemesi beklentisine girmeyin. Tamam o da planlarımda ama şimdiki konu bu iki müstesna eseri aratmayacak güzellikte ve tutkuda bambaşka bir “Sevdanın” ön hikayesidir.

*

Sakaryaspor’un şampiyonluğu bizim için, ömrünün tam ortasından yeşil siyah renklerde nehir akanlar için kolay bir şey değildir.

O nehir ki çokça hüzün ve bazen de zafer şarkılarının söylendiği bir şehrin hikayesini kıvrımlarında taşır yıllardır…

*

Çünkü konu Sakaryaspor olduğunda benim ve benim gibi hisseden binlercemiz için mesele çok da kolay geçiştirilemez.

Bizim için Sakaryaspor büyük bir sevdanın, tarifi olmayan acıların, yerine bir şey koyamadığımız büyük boşlukların ve hüznün yegane adıdır. Bu nedenle mevzuların toplamı dönüp dolaşıp Sakaryaspor olduğunda içimizde hep büyük bir heyecan ve coşku vardır ama bunun yanında hüzün de kaplar dört bir yanımızı...

Kolay değil, benim Sakaryaspor’la kurduğum ilişki 40 yılı buldu…

40 yıldır aynı renkleri seviyorum.

Farklı şehirlerde oturan insanlar da muhtemelen kendi takımlarını seviyordur. Fakat bizim durum biraz daha farklı. Çünkü biz çok acılar yaşadık. Çok büyük yıkımlara şahit olduk. Allah bir daha bu takıma, bu şehre büyük acılar yaşatmasın.

*

Bu şampiyonluk güzel günlerin habercisi olsun. Şampiyon olmamıza rağmen içimi büyük bir hüznün kaplamasının bir diğer nedeni de bana Sakaryaspor sevgisini aşılayan, yeşil siyahlı renklere vurulmama neden olan canım abim, Ferruh Bulut’u 5 yıl önce kaybetmiş olmam...

Konu Sakaryaspor olduğu zaman benim ilk aklıma gelen, kalbimin hızlı atıp içimin sıkışmasına neden olan kişi abimdir. Abimin hem gazetecilik mesleğini hem de bir taraftar olarak Sakaryaspor’u nasıl takip ettiğini, onun başarısı için nasıl mücadele verdiğini dün gibi, santim santim, dirhem dirhem hatırlıyorum, neredeyse her anını...

Dün kaldırdığımız şampiyonluk kupasını gördüğümde gözümden iki damla yaş düşmesine neden olan da bu anılardır.

Sırf bu yüzden “sıcağı sıcağına” yazamadım bu yazıyı, o anları birlikte görebilseydik diye düşünüp hayal etmekten elim klavyeye gitmedi.

Keşke abim dahil Sakaryaspor’u seven ve şu anda hayatta olmayan herkes bu güzelliği görebilseydi. Keşke yeşil siyahlı bayrağın ardında tek bir dakika pişman olmadan bir ömür geçiren deprem şehitlerimiz de bu mutluluğa ortak olabilseydi…

Bu nedenle diyorum ki gerçekten Sakaryaspor ile ilgili güçlü bir hafızası olmayanlar bu şampiyonluğun anlamını tam olarak anlayamazlar. Bunu sıradan bir futbol başarısı olarak görebilirler. Ama bizim için Sakaryaspor’un şampiyonluğu çok daha derin bir anlam taşıyor. Bu şampiyonluğu bize yaşatanlara, emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bize, Sakarya’ya, Sakaryaspor’a sevdalılara en güzel bayram hediyesi yaşattınız.

İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha büyük başarılar elde ederiz.

Gelecekte yeni şampiyonlukları hep birlikte kutlarız. Çark Caddesi’nde çok daha büyük kupaları kaldırırız…

Tatangalar başta olmak üzere Sakaryaspor taraftarları bu başarıları hak etti. Takımını hiç yalnız bırakmadı. Üçüncü lige mücadele verirken, adını hiç duymadığımız takımlarla yarışırken dahi deplasmanda yeşil siyahlı bayrağı dalgalandırdı. Artık bu insanların da biraz yüzü gülsün, Türkiye’nin takımına en sadık taraftarları arasında yer alan bu insanlar mutlu olsun.

Acıların şehri Sakarya’ya, Sakaryaspor’un şampiyonluğu çok yakıştı.

Buna çok ihtiyacımız vardı.

Köz gibi içimizi yakan bu sevdamızı diri tutup sonunda kendi sevinç gözyaşlarımıza tanıklık etmemize vesile olan herkese unutulmaz teşekkürler.

Yazara Ait Diğer Yazılar Tüm Yazılar
Tüm Yazılar