USD 32,87
EUR 35,67
ALTIN 2.549,14
BIST100 11.035
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu - Sayfa 1

 

41 yıldır okul arkadaşlarıyla fırsat buldukça bir araya gelen Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları geleneksel buluşmalarından birini daha İstanbul’da gerçekleştirdi.

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu - Sayfa 2

Üsküdar’daki tarihi doku içerisinde yer alan Validebağ Öğretmenevi’nde (Hababam Sınıfı Okulunda) düzenlenen toplantıya Akademisyen, Hakim- Savcı, Öğretmen, Subay ve İş İnsanı çok sayıda mezun katıldı. Eski dönemlerdeki efsane öğretmenlerin de onur konuğu olarak katıldığı buluşmada duygusal anlar yaşandı.

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu - Sayfa 3

Mezunların oluşturduğu Sakarya ve İstanbul Grupları ile Arifiye Öğretmen Okulları Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği buluşma için Türkiye’nin çeşitli illerinden kilometrelerce yol katederek İstanbul’a gelen mezunlar hasret giderip hatıralarını tazelediler.

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları İstanbul’da Buluştu - Sayfa 4

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunlarının İstanbul Validebağ Öğretmenevi’ndeki toplantı ve yemek programına Divan Edebiyatının tanınmış isimlerinden TV program sunucusu “Şiiri anlatan adam” olarak anılan Av. Hayati İnanç da katıldı. Oldukça keyifli söyleşide Divan edebiyatından seçme şiirler okuyan Hayati İnanç, şiirlerin hikaye ve manasını anlatarak, kültürümüzün ve dilimizin önemine vurgu yaptı.