USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Amatör Spor Haftası Başladı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında her yıl 03-09 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenen Amatör Spor Haftası açılışı Çark Caddesi'nden Demokrasi Meydanı'na düzenlenen yürüyüş ile başladı.

Amatör Spor Haftası Başladı - Sayfa 1

Çark Caddesi'nden başlayan yürüyüşe Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç Adapazarı Belediye Başkan Yard. Fatih Çelikel, Sakarya ASKF Başk. Yaşar Zımba,Amatör Spor Kulup yönetici ve sporcuları,amatör sporcular ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı antrenörler, sporcular ve halk katıldı.

Amatör Spor Haftası Başladı - Sayfa 2

Demokrasi meydanında, saygı duruşu ve istiklal marşı söylendi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın açılış konuşmaları sonrası protokol,sporcu ve antrenörler ile hatıra fotoğrafı çekimi ardından program sona erdi.

Amatör Spor Haftası Başladı - Sayfa 3

“Spora ve sporcuya kapılarımız her zaman açıktır”

“Spora verilen desteğin her geçen gün artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Yüce, “Spor, kardeşliğin, barışın, evrenselliğin bir simgesidir. Sağlıklı bir toplum olabilmek, sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için toplumsal anlamda en önemli unsurlardan biri spordur. Şehrimizde tüm kurumlarımız ile işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz projelerle ‘Spor Şehri Sakarya’ hedefimize emin adımlarla ilerliyor amatör sporun ve sporcunun her daim destekçisi olmaya da devam ediyor olacağız.” açıklamalarını yaptı.

Amatör Spor Haftası Başladı - Sayfa 4

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin panel, sempozyum, açık oturum, çalıştay vb. etkinlikler ile ülkemizde top yekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanmaktadır.