USD 32,87
EUR 35,67
ALTIN 2.550,37
BIST100 11.038
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Alemdar’dan ilkokul, ortaokul ve lise ziyareti

Yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapan öğrencilerin heyecanına ortak olan Başkan Adayı Alemdar, “Öğrencilerimiz okulları ve öğretmenleriyle, öğretmenlerimiz ise evlatlarından ayrı tutmadığı öğrencileriyle kısa bir aranın ardından tekrar buluştu. Heyecanla okulun yolunu tutan, sınıflarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşan, minik kalpleri sevgi dolu öğrencilerimize başarılar diliyorum. Önceliğimiz her zaman evlatlarımızın geleceği olmaya devam edecek” dedi.

Alemdar’dan ilkokul, ortaokul ve lise ziyareti - Sayfa 1

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, yarıyıl tatilinin ardından ilk ders zilinin çaldığı Eser İlköğretim Okulu ve Yenigün Ortaokulu ile Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Yenigün Mahalle Muhtarı Nevzat Berber’in yer aldığı ziyarette Başkan Adayı Alemdar, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni etti.

İlk olarak Eser İlköğretim Okulu’nda, Okul Müdürü Mehmet Ali Divrikoğlu ve öğretmenlerle görüşen Başkan Adayı Alemdar, daha sonra Yenigün Ortaokulu’nda, Okul Müdürü Tayfun Yılmaz ve eğitimcilerle bir araya geldi. Son okul ziyaretini ise Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne yapan Alemdar, burada yapılan çalışmaları inceleyerek, Okul Müdürü Arif Türkyılmaz’dan bilgiler aldı.

Alemdar’dan ilkokul, ortaokul ve lise ziyareti - Sayfa 2

Önceliğimiz her zaman evlatlarımızın geleceği olacak

Öğrencilerin okullarına ve öğretmenlerine kavuştuğu ilk gün heyecanlarına ortak olan, okul bahçesinde oynanan oyunlara katılan Başkan Adayı Alemdar, yeni dönemin eğitim camiası başta olmak üzere öğrencilere ve ailelere hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Adayı Alemdar, “Öğrencilerimiz okulları ve öğretmenleriyle, öğretmenlerimiz ise evlatlarından ayrı tutmadığı öğrencileriyle kısa bir aranın ardından tekrar buluştu. Biz de bu heyecana ortak olduk. Heyecanla okulun yolunu tutan, sınıflarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşan, minik kalpleri sevgi dolu öğrencilerimize başarılar diliyorum. Önceliğimiz her zaman evlatlarımızın geleceği olmaya devam edecek” dedi.

Alemdar’dan ilkokul, ortaokul ve lise ziyareti - Sayfa 3

En iyi ve en güzel çalışmaları çocuklar ve gençler için hayata geçireceğiz

Serdivan’da Fikir ve Sanat Akademisi ile gençlere ve çocuklara çok özel bir proje hediye ettiklerini aktaran Başkan Adayı Alemdar, “Şimdi daha iyilerini şehrimizde hayata geçirmek istiyoruz. Gençlerimizin günümüz teknolojisiyle buluşacağı, gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, vakitlerini verimli ve nitelikli geçirebilecekleri yeni alanlar inşa edeceğiz. Sadece eğitim odaklı değil, ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlayacak, sosyal bir birey olmalarına katkı sunacak, birlikte çalışma kültürü kazanmalarını teşvik edeceğiz. Biz, hazırız. İnşallah gençlerimiz için en iyi ve en güzel işleri Sakarya’da hayata geçireceğiz” diye konuştu.