USD 27,12
EUR 28,88
ALTIN 1.678,53
BIST100 8.000
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Akyazı’nın mahallelerinde çalışmalar çok yoğun

Akyazı Belediyesi’nin ilçenin merkez mahallelerinde sürdürdüğü alt ve üst yapı çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Yunus Emre Mahallesi’nde asfalt çalışmalarını sürdüren ekipler bir yandan da İnönü Mahallesi’nin yollarını trimer ile asfalta hazırlıyorlar.

Akyazı’nın mahallelerinde çalışmalar çok yoğun
11 Eylül 2023 | 15:44
Son Güncelleme:

Akyazı Belediyesi tarafından ilçenin merkez mahallelerinde sürdürülen dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Gazi Süleymanpaşa, Yeni Mahalle, Yunus Emre ve İnönü Mahallelerinde gerçekleştirilen bu çalışmalar kapsamında birçok sokağın altyapısı baştan aşağı yenilendi. Altyapısı tamamlanan bu sokaklarda ise şimdi belediye ekipleri tarafından üst yapı çalışmaları tüm hızı ile sürdürülüyor. Yunus Emre Mahallesi’nde asfalt çalışmalarına devam eden ekipler bir yandan da İnönü Mahallesi’nde altyapısı tamamlanan sokakları trimer(yüzey kazıma) işlemi ile asfalta hazırlıyorlar. Üniversitenin bulunduğu Yeni Mahalle Şehit Ahmet Tarım Caddesi’nde ise Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında bordür çalışmaları devam ediyor.

Akyazı için yoğun bir tempo ile çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçe merkezimizde bulunan sokaklarımızda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yunus Emre Mahallemizde asfalt çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Altyapısını yenilediğimiz sokaklarımızı vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi asfalt ile buluşturuyoruz. Yunus Emre Mahallemizde süren bu çalışmaların yanı sıra İnönü Mahallemizde de asfalt hazırlığı içerisindeyiz. Trimer işlemi ile yollarımızda yüzey kazıma yaparak asfalta hazırlıyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde İnönü Mahallemizde de asfalt serim işlemine başlayacağız” dedi.

Yeni Mahalle Şehit Ahmet Tarım Caddesi’nde devam eden çalışmalardan da söz eden Başkan Soykan, “ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında yine altyapısını baştan sona yenilediğimiz ve üniversitemizin de bulunduğu bu caddemizde trimer işlemi sona erdi. Şimdi bordür çalışmaları sürüyor. İnşallah en kısa sürede bu caddemizi de yeni yüzüne kavuşturmuş olacağız. Akyazı’ya yakışır bir cadde olacak. İlçemizin neredeyse her köşesinde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Tüm bu gayretimiz daha güzel bir Akyazı için. Bu çalışmalarımız süresince bizleri destekleyen ve sabır gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.