USD 32,20
EUR 34,97
ALTIN 2.419,67
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Akyazı’da 3 bin öğrenciye spor eğitimi

Akyazı Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan Yaz Spor Okulları açılış programında konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Açılışını kısa süre önce yaptığımız Recep Tayyip Erdoğan Spor 23 branşta 3 bin öğrencimiz spor eğitimi görüyor. Akyazı’nın geleceği için hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Akyazı’da 3 bin öğrenciye spor eğitimi - Sayfa 1

Akyazı Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan Yaz Spor Okulları’nın açılış programı dün Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Açılış programına Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ayhan Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Altun, öğrenciler ve veliler katıldı.

Akyazı’da 3 bin öğrenciye spor eğitimi - Sayfa 2

6-18 yaş yaş arasındaki 3 bin öğrencinin 23 farklı branşta spor eğitimi gördüğü Yaz Spor Okulları’nın açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Altun, Akyazı’da sporun gelişimi için Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Akyazı Belediyesi’nin ortaklaşa önemli çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

Akyazı’da 3 bin öğrenciye spor eğitimi - Sayfa 3

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ise, “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksimizdeyiz. Çocuklarımızın spora böylesine büyük ilgisini gördükçe bu tesisi ilçemize kazandırdığımız için bir kez daha mutlu oluyorum. İnşallah bu tesislerde Akyazı’nın geleceği olan bu çocuklarımızın arasından onlarca milli sporcu yetişecek. Bizler de onlarla gurur duyacağız” dedi.

Akyazı’da 3 bin öğrenciye spor eğitimi - Sayfa 4

Çocukların spora yönelmesi için her zaman önemsediklerini ifade eden Başkan Soykan, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte başlattığımız Yaz Spor Okullarımızda 3 bin öğrencimiz eğitim görecek. Bu çok güzel bir şey.  Akyazı Belediyesi olarak spor yapmak isteyen gençlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.