USD 32,55
EUR 34,88
ALTIN 2.430,47
BIST100 9.645
İHBAR hattı 0552 642 79 79

AK Parti Sakarya vekilleri mazbatalarını aldı

AK Parti’den 28. Dönem Sakarya Milletvekili seçilen Lütfi Bayraktar, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya mazbatalarını düzenlenen törenle aldı.

AK Parti Sakarya vekilleri mazbatalarını aldı
22 Mayıs 2023 | 12:58
Son Güncelleme:

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’den Sakarya Milletvekili seçilen; Lütfi Bayraktar, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya için Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası’nda mazbata töreni düzenlendi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Çalışkan ve partililerinin katıldığı törende Milletvekilleri, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Emrah Tiryaki’nin elinden aldı.

Törende konuşan İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya’nın tüm ilçelerinde çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu. Tever, “Millete hizmet yolunda seçilerek bu yola revan olan Milletvekillerimizi gönülden tebrik ediyorum. Görevlerini tamamlayan 27. dönem milletvekillerimize de bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Ancak bu yarışta sen, ben değil biz olursak var oluruz. AK davamızda bugünlere kadar biz olarak geldik, inşallah bundan sonra da yine biz olarak devam edeceğiz. Kutlu davamızdaki bayrak yarışında gece gündüz demeden mücadele edecek olan Milletvekillerimize görevlerinde başarılar diliyorum.

Bizler, sadece ülkemize ve şehrimize eser kazandırmanın peşindeyiz. Milletimizin her kesiminin sıkıntılarını çözmek, taleplerine cevap vermek, beklentilerini hayata geçirmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak 14 Mayıs’ta tüm dünyaya örnek olacak bir demokrasi sınavı verdiğimizi düşünüyoruz. Milletimiz TBMM’de çoğunluğu 322 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’mıza vererek, yasamada nasıl bir tablo istediğini gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde en yakın rakibimize 2 milyon 520 bin fark atmamıza, yüzde 49,5 oy almamıza rağmen sistemin yüzde 50 artı 1 oy şartı sebebiyle seçimler ikinci tura kaldı. Milletimizin bu iradesinin başımızın üstünde yeri var. Bizlerde bu yönde saha çalışmalarımızı tüm teşkilatlarımızla birlikte topyekûn sürdürmeye devam ediyoruz. Allah’ın izniyle ikinci turda Sakarya’mızdan rekor bir oy oranı ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi sürdüreceğiz. Bundan en ufak bir şüphe duymuyor, bu yöndeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün mazbata töreninde bizlerle birlikte olan tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine değindi.

Mazbata Töreni; İl Başkanı, Milletvekilleri ve teşkilat mensuplarının resim çekimi ile sona erdi.

thumbnail_1.6-1thumbnail_1.3-5thumbnail_1.4-3thumbnail_1.5-2thumbnail_1.2-51.7-21.0-21.1-3