USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Adapazarı’nda İşler Yolunda

Adapazarı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Hemşehrilerimizin teveccühlerini kazanan hizmetler sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuk Hakları Macera Parkı’mızın açılışını yaptık. Ada Pazar Güneşler Yerleşkemizi çok yakında açıyoruz. Meserret Bahçede artık son aşamadayız, açılışını yakında yapacağız. Hamdolsun Adapazarı’mızda işler yolunda.” dedi.

Adapazarı’nda İşler Yolunda - Sayfa 1

Adapazarı Meclisi Toplandı

Adapazarı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun başkanlığında Orhangazi Kültür Merkezi’nde meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Meclis gündemine geçilmeden önce İYİ Parti meclis üyesi Türker Ergül ve CHP’li meclis üyesi Haluk Akbay, gündem dışı konuşmalar yaparken, meclis üyelerine cevaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Mutlu Işıksu, vatandaşların teveccühünü kazanan hizmetler yapmanın memnuniyetini yaşadıklarını vurguladı.

Adapazarı’nda İşler Yolunda - Sayfa 2

Gündem Dışı Konuşmalar

Gündem dışı konuşmaların ilkini gerçekleştiren İYİ Partili meclis üyesi Ergül, Adapazarı Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler arasında yer alan Meserret Bahçe Sosyal Tesisleri ile ilgili eleştiriler yöneltti. Ergül, tesisin geçici kabulünün yapıldığı ancak projede eksikliklerin bulunduğunu iddia etti. CHP’li meclis üyesi Akbay ise Performans Raporu’nda kentsel dönüşüme bütçe ayrılması gerektiğini belirtti ve deprem gerçeğine yönelik kaynak aktarılmasını talep etti.

Adapazarı’nda İşler Yolunda - Sayfa 3

Işıksu’dan Muhalefetin Eleştirilerine Cevap

Muhalefet partilerin meclis üyelerinin gündem dışı konuşmalarına cevap veren Başkan Işıksu, “CHP’li meclis üyesi Haluk Bey’in belirttiği gibi kentsel dönüşüme bütçe ayrılmadığına yönelik bir durum söz konusu değil. Kentsel dönüşüm müdürlüğümüz var ayrıca bütçesi de var. Yerinde kentsel dönüşüm çalışmamız da mevcut. Performans raporu ile ilgili ayrıntılı yorumlarımızı ilgili madde komisyondan geldiğinde daha geniş yapabiliriz.” diye konuştu.

Adapazarı’nda İşler Yolunda - Sayfa 4

Meserret Bahçe ile Güzel Bir Hizmet Hayata Geçiyor

İYİ Parti’li meclis üyesi Türker Ergül’ün iddialarına cevap veren Başkan Mutlu Işıksu, “Türker Beyin dersine yine çalışmadığına şahit oluyoruz. Geçici kabullerde oran yüzde 95’dir. Meserret Bahçe Sosyal Tesislerinde aksayan ya da hukuksal sorun olan hiçbir çalışma yoktur. Öyle bahsedildiği gibi eksik iş yapıldığına dair bir durum da söz konusu değildir. En son elektrik meselesi vardı, SEDAŞ’a teşekkür ediyoruz o da aşıldı ve sorun çözüldü. Sözleşmemiz gereği mart ayından itibaren yüklenici firmadan kira dahi alarak belediyemize kaynak oluşturuyoruz. Yüzde 5’lik tamamlanmayan kısımlar, ihaleyi alan firma tarafından dizayn ediliyor, yakında tamamlandığında açılışını hep birlikte yapacağız. Sağlık camiamıza ve kıymetli hemşehrilerimize güzel bir hizmet sunulmuş olacak inşaallah.” dedi.