7 asırlık geleneği yağmurlu havaya rağmen sürdürdüler
Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 7 asırdır yapılan esnaf duası geleneği, yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımla devam ettirildi.
![7 asırlık geleneği yağmurlu havaya rağmen sürdürdüler - Sayfa 1](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/22/aw104036-01-ke9h.jpg)
Mudurnu ilçesinde Ahilik geleneğinde esnafın hayırlı, bereketli kazanç ve sağlıklı ömür geçirmesi için asırlardır sürdürdüğü geleneğini yaşatmaya devam ediyor.
![7 asırlık geleneği yağmurlu havaya rağmen sürdürdüler - Sayfa 2](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/22/aw104036-02-lwci.jpg)
Geleneğe göre ayakta çalışan esnafın oturarak, oturarak çalışanların ise ayakta dua ediyor. Gerçekleştirilen geleneğe yağmur altında çok sayıda vatandaş ve öğrenci katılım gösterdi.
![7 asırlık geleneği yağmurlu havaya rağmen sürdürdüler - Sayfa 3](https://i.haberfokus.com/storage/files/images/2023/12/22/aw104036-03-nod4.jpg)
Büyük Camii (Yıldırım Beyazıt Camii) müezzini Eyüp Acar tarafından okunan duadan sonra ilçede vefat edenlerin hayrı içinde pişirilen yemekler dağıtıldı.