USD 18,47
EUR 17,85
ALTIN 971,60
BIST100 3.260
İHBAR hattı 0552 642 79 79

2022 TOKİ kura çekimi tarihi belli oldu mu? TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman?

TOKİ kura çekimi ve sonuçları ilgiyle takip ediliyor. TOKİ sosyal konut projesi için başvuru süreci sürerken, vatandaşlar başvurularını yapmaya başlamış oldu. e-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrası belirtilen banka hesabına başvuru ücreti yatırılacak.

2022 TOKİ kura çekimi tarihi belli oldu mu? TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman?
23 Eylül 2022 | 10:52
Son Güncelleme:

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından 81 ilde sosyal konut projesinin ayrıntıları duyurulmuştu. Bulut kura çekimi hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:


"608 bin lira en düşük fiyat. Tabi bu fiyata mal etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız yüzde 40 indirimli olanı tercih etti. Önce konut başvurularını alıyoruz. Başvuru aldıktan sonra illere göre noter huzurunda kuraları seçeceğiz. Projeler belli olduktan, temeli atıldıktan sonra sözleşme imzalanıp ödeme yapılacak. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında "Hak Sahibi Belirleme" kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır. Öte yandan kura çekimi hakkında açıklama yapan Bakan Kurum ise "81 ilimizde ayrı ayrı kuralarımızı noter huzurunda çekeceğiz. Dijital ortamda bu kuralar yayınlanacak. Vatandaşlarımızın gözleri önünde kuralar çekilecek ve hak sahipleri belirlenecek."