USD 8,66
EUR 10,34
ALTIN 494,68
BIST100 1.402
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

2021 yılının saç modası belli oldu! Maskülen kesimler, renkler ve fütürist stiller...

2021 yılında hem dünyada hem de Türkiye’de etkili olacak saç trendleri belli oldu. Maskulen kesimlerin yanında 2021 yazına farklı renkler ve fütürist modeller yaygın hale gelecek.

2021 yılının saç modası belli oldu! Maskülen kesimler, renkler ve fütürist stiller... - Sayfa 1

Saç Tasarımcısı Can Gökboru, 2021’in saç trendlerini ve kadınların saçlarıyla alakalı yapmış olduğu sık hatalar konusunda açıklamalarda bulundu. Saçlarda kullanılan maşa ve benzeri düzleştirici aletlerin yıpranmalara neden olduğunu söyleyen Gökboru, 2021 saç modasına yön veren modelleri de anlattı.

1 7
2021 yılının saç modası belli oldu! Maskülen kesimler, renkler ve fütürist stiller... - Sayfa 2

“SAÇ, KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ YANSITAN BİR SANATTIR”
Kadınların saçlarında yaptıkları hatalara değinen Gökboru, “Bizim için her zaman saç ayrı bir sanattır. Sadece boyayalım, keselim geçelim değil, tam tersi kişinin karakteristik özelliklerini yansıttığı için bir sanat diyebiliriz. Kişinin ten rengi, göz rengi ve tarzı neyse saç renkleri ve kesimleri de öyle olmalıdır. Türk kadınlarının en çok sevdiği kaçınılmaz renk bildiğiniz üzere sarışın olayım, en dikkat çeken olayımdır. Lakin herkese bu maalesef yakışmamakta ve de özellikle saçlarda kullanılan maşa ve benzeri düzleştirici aletler saçı inanılmaz yıpratmaktadır” diye konuştu.

2 7
2021 yılının saç modası belli oldu! Maskülen kesimler, renkler ve fütürist stiller... - Sayfa 3

2021 yılı için öngörüde bulunan Gökboru, “2021 yılı bildiğimiz üzere pandemi sürecinin yan etkisinin çok yaşandığı bir yıl oldu. Evde oturan tüm insanlar, bakımlarını azaltıp daha farklı hobilere yönlenmeye başladı. Mekanların kapalı olması, kutlamaların yapılmaması, düğün olmaması gibi ana faktörlerden ötürü kadınların, kendini gösterebileceği aktiviteler olmadığı için de kuaförler boş kalır hale geldi. 2021 yılı, hem dünyada hem de ülkemizde daha maskülen kesimlerin olacağı, çok farklı renklerin deneneceği, fütüristik stillerin olacağını gözlemliyoruz” şeklinde konuştu.

3 7
2021 yılının saç modası belli oldu! Maskülen kesimler, renkler ve fütürist stiller... - Sayfa 4

YEŞİL VE PEMBE SAÇLARDA SON TREND
“Eskiden ağırlıklı 3-4 renk kullanırken, şimdi yeşil renginden, pembeye uzanan çok farklı renkleri keşfeder hale geldik” diyen Gökboru, “Bu konuda zaten hepimizin bildiği üzere dünya starlarının yaptığı stiller, tüm kadınlarımızı etkilemekte. Lady Gaga, Rihanna gibi ünlülerin çok farklı saç renkleri ve kesimlerine gittiğine bakarsak, bu sene sokaklarda hiç görülmedik saç kesimleri ve renklerine şahitlik edeceğiz diyebilirim. Tabii bu tamamen yeni neslin tercihi olarak kayda geçebilir. Birde daha kült olan kesmi de unutmamak gerekiyor. 

4 7