USD 18,09
EUR 18,16
ALTIN 1.016,26
BIST100 3.020
İHBAR hattı 0552 642 79 79

2 buçuk yılda binlerce insanın hayatına dokundular

Sakarya’da 2019 yılında sosyal medyada kurulan yardımlaşma derneği birçok hanenin kapısını çalarak yardıma muhtaç binlerce insanın hayatlarına dokundu.

2 buçuk yılda binlerce insanın hayatına dokundular - Sayfa 1

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yardıma muhtaç insanlara ulaşabilmek adına yola çıkan Cüneyt Uzun ve Ömer Kaçan isimli iki genç, sosyal medyadan kurdukları ‘Limit Yok İyilik Kazanacak’ isimli yardımlaşma derneği ile birçok insanın hayatına dokundu. Yaklaşık 2 buçuk yıl önce kurulan dernek, yardıma muhtaç insanlarla bağış yapan vatandaşların arasında köprü görevi görüyor. Takipçilerinden gelen bağışlar ile binlerce yardıma muhtaç kişilerin hayatına dokunan Cüneyt Uzun ve Ömer Kaçan, insanların mutluluklarına ortak olabilmenin gurunu yaşıyor.

1 10
2 buçuk yılda binlerce insanın hayatına dokundular - Sayfa 2

Derneğin kurulduğu günden buyana yüzbinlerce aileye gıda, kira ve fatura yardımı yaptıklarını aktaran Limit Yok İyilik Kazanacak derneğinin kurucu başkanı Cüneyt Uzun, 3 tane evi sıfırdan yaptıklarını, 20 tane evi restore ettiklerini, 500 den fazla çocuğa giyim ile oyuncak yardımı yaptıklarını aktardı. Yardıma muhtaç insanlar ile yardım etmek isteyenler arasında köprü olduklarını söyleyen Uzun, derneği takip eden insanlar sayesinde yardımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Gerçekleştirdikleri yardımlardan kar amacı gütmediklerini aktaran derneğin kurucu başkanı Ömer Kaçan ise projelerine duygusal yaklaştıklarını, insanların dertlerine çözüm bulmaya çalıştıklarını ve sevinçlerine ortak olmayı amaçladıklarını ifade etti.

2 10
2 buçuk yılda binlerce insanın hayatına dokundular - Sayfa 3

“Bizler bir köprüyüz aslında”

2 buçuk yılda yüzbinlerce insanın hayatlarına dokunduklarını aktaran Cüneyt Uzun, “Limit Yok İyilik Kazanacak ekibi olarak yaklaşık 2 buçuk senedir Sakarya bölgesinde aktif olarak faaliyetlerimiz sürüyor. Bu zaman zarfında yüz binlerce aileye; gıda, kira ve fatura desteğinde bulunduk. 3 tane sıfırdan evsiz ailemize ev yaptık, 20 tane tadilat gerektiren evin tadilatını gerçekleştirdik. 500’den fazla çocuğa giyim ve oyuncak yardımında bulunduk. 10 tane hasta, yaşlı ve çocuk ameliyatını derneğimiz ve destekçilerimiz sayesinde yaptırdık. Sosyal medyada çok güzel bir kitleye sahibiz ‘iyilik’ akımı olarak. 250 bine yakın takipçimiz var, bizi Türkiye’nin her yerinden hatta yurt dışından bile çok güzel duyarlı insanlar takip ediyor. Bizler bir köprüyüz aslında, her şey onların gönderdiği destekler sayesinde gerçekleşiyor. Onlara da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

3 10
2 buçuk yılda binlerce insanın hayatına dokundular - Sayfa 4

“İnsanların hayatına dokunabildiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz”

Yardıma muhtaç insanların dertlerine çözüm üretmek için yardımcı olduklarını söyleyen Uzun, “Çekmiş olduğumuz videoları sosyal medya hesabımızda yayınlıyoruz, tabi çok değişik yorumlarda gelebiliyor. Videoyu insanlar izliyor. Biz orada o olayı yaşadığımız için daha farklı etkileniyoruz. Ama izleyen kişi sıradan bir videoymuş gibi izleyip geçebiliyor bunu. Yeri geliyor onlarla birlikte gülüyoruz, yeri geliyor onlarla birlikte ağlıyoruz, dertlerine ortak oluyoruz. Sanki ailesinden birisiymiş gibi bize bütün dertlerini anlatabiliyorlar insanlar, güveniyorlar ve bu da bizi çok mutlu ediyor. Bizde insanların hayatına dokunabildiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Zor durumda olan aile veya vatandaşlarımızı belli bir refah seviyesine çıkartabilmenin haklı sevincini yaşıyoruz” diye konuştu.

4 10